Güvenlik Bilgilendirme Metni

Dünya Bankası Kayıtlı İstihdam Projesi Hibe Programı yararlanıcıları https://kayist.org; https://basvuru.kayist.org adreslerinden TKYB Elektronik Hibe Başvuru Platformuna giriş yaparak gerekli bilgi ve belgeleri doldurarak başvuruda bulunabilir. 

Bankamızda kayıtlı bilgilerinizin güvenilir bir şekilde muhafaza edilmesi için gerekli azami önlemleri almaya çalışmakta ve yaptığı hatırlatmalar ile müşterilerimize sorumluluklarını bildirmektedir.

İnternet üzerinden yapılan dolandırıcılık işlemlerinde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Dolandırıcılık teşebbüsüne maruz kalmanız durumunda farkındalık sağlayabilmeniz amacıyla aşağıda yer alan bilgileri okumanızı önemle rica ederiz.

Genel Uyarılar

  • İnternet tarayıcınızın adres çubuğunda/sekmesinde Projenin resmi ve güncel adresi olarak https://www.kayist.org doğru ve hatasız bir şekilde yazdığından emin 
  • Bilgisayar ve mobil cihazlarınızın (cep telefonu, tablet vb.) işletim sistemlerini düzenli olarak güncelleyiniz. Cihazlarınızda bulunan internet tarayıcılarının en güncel sürümünü kullanın.Böylece, olası güvenlik açıklarının önüne geçebilirsiniz.
  • Kişisel bilgisayarınız, akıllı telefonunuz veya tabletinize bilinmeyen kaynaklardan herhangi bir program yüklemeyin, kaynağını bilmediğiniz e-posta ve SMS ile gönderilen linkleri açmayın.
  • Kişisel/kurumsal bilgilerinizi talep eden, e-postalarda yer alan bağlantılara kesinlikle tıklamayınve size ait bilgilerinizi paylaşmayın.
  • Bilgisayar ve akıllı mobil cihazlarınızın (cep telefonu, tablet) işletim sistemlerini her zaman güncel tutunuz. Cihazlarınızda bulunan internet tarayıcılarının en güncel sürümünü kullanın.Böylelikle, işletim sistemi ve internet tarayıcı yazılımından kaynaklanabilecek olası güvenlik açıklarının önüne geçebilirsiniz.
  • Bilgisayar ve akıllı mobil cihazlarınıza (cep telefonu, tablet) bilinmeyen veya güvenli olmayan kaynaklardan herhangi bir program yüklemeyiniz, kaynağını tanımadığınız e-posta ve SMS ile gönderilen linkleri açmayın.
  • Bankamıza ait online kanallardaki oturumunuzu sonlandırarak güvenli çıkış yapmak için, oturumu kapatmayı unutmayın.
  • Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın temel düzeyde güvenliğini sağlamak amacıyla antivirüs uygulaması kullanın.
  • Bankamız sistemlerinde gerçekleştirdiğiniz işlemler ile ilgili dolandırıcılık süphesi oluşan durumlarda, ivedilikle Proje web sitesinde yer alan "İletişim" sayfasından iletişime geçmenizive bilinen dolandırıcılık yöntemlerine ilişkin Bankamız tarafından belirtilen önlemlere ve duyurulara dikkat etmenizi önemle rica ederiz.